Jaka jest najlepsza kryptowaluta do inwestowania w tej chwili?

Jaka jest najlepsza kryptowaluta do inwestowania w tej chwili?
Jaka jest najlepsza kryptowaluta do inwestowania w tej chwili?

Więc, jaka jest najlepsza kryptowaluta do inwestowania w tej chwili? Cóż, jeśli zastanawiasz się, jaką kryptowalutę kupić, to przeczytaj ten artykuł. Obejmiemy trzy popularne kryptowaluty: Cardano, Ethereum i Terra. Każda z nich ma swoje zalety i minusy, ale która z nich jest odpowiednia dla Ciebie? Ważne jest, aby wybrać tę, która najlepiej pasuje do Twojego stylu inwestycyjnego. Ważne jest również, aby wiedzieć, o co chodzi w każdej kryptowalucie.

Ethereum

Możesz słyszeć o Ethereum, ale czy wiesz, co to jest? Ethereum jest walutą na blockchainie Ethereum, a jego właściciele mogą używać go do płacenia za usługi, towary i moc obliczeniową. W ostatnich latach ludzie przekształcili Ethereum w narzędzie inwestycyjne i szybko dogania ono Bitcoina pod względem globalnej kapitalizacji rynkowej. Ale jeśli jesteś nowy w świecie kryptowalut, powinieneś wiedzieć, że inwestowanie w Ethereum wymaga pewnej podstawowej wiedzy na temat alokacji aktywów i dywersyfikacji.

Bitcoin jest najpopularniejszą kryptowalutą do inwestowania w tej chwili, ale jest drogi! Zakup całego bitcoina może wynieść nawet 30 000 USD, a większość ludzi nie może sobie pozwolić na zakup takiej ilości. Ethereum pozwala deweloperom tworzyć własne kryptowaluty i wdrażać inteligentne kontrakty. Jednak w przeciwieństwie do Bitcoina, Ethereum ma dłuższe osiągnięcia. Ethereum jest drugą największą kryptowalutą po Bitcoinie. Jest to jednak ryzykowna inwestycja.

Bitcoin jest pionierem przemysłu kryptowalutowego, a Ethereum pojawiło się jako jego najnowszy blue-chip. W tej chwili kapitalizacja rynku kryptowalut wynosi około 43%, a Ethereum ma 19% udziału w rynku. Nie ma innej monety z niższym kapitałem rynkowym niż Bitcoin. Do 2021 roku zje udział w rynku Bitcoina, a żadna inna moneta nie przekroczy czterech procent. Powodem, dla którego Ethereum zajęło udział w rynku Bitcoina, jest jego zdecentralizowana natura. Innymi słowy, technologia blockchain, która działa na nim, jest platformą dla zdecentralizowanych finansów.

Jak ekosystem Ethereum nadal się rozwija, prawdopodobnie będzie nadal wzrastać w cenie. Jego ekosystem jest teraz wart 90 miliardów dolarów i oczekuje się, że będzie nadal rosnąć, ponieważ popyt nadal rośnie. Ale wraz ze wzrostem popytu, podaż będzie się kurczyć. W międzyczasie prawie 25% ETH w obiegu zostało zamknięte w inteligentnych kontraktach. Co więcej, znaczna jego część jest powiązana z adresem stakingowym ETH 2.0.

Warto jednak zauważyć, że Ethereum było nękane problemami od czasu jego uruchomienia, więc powinieneś dokładnie zbadać. Następnie, gdy już zrobisz swoje due diligence, możesz podjąć mądrą decyzję inwestycyjną. Możesz zainwestować w każdą z tych siedmiu kryptowalut, w zależności od Twojej tolerancji ryzyka. Pamiętaj, aby sprawdzić również czerwone flagi. Podczas gdy badasz swoje opcje, pamiętaj, aby zwrócić uwagę na kapitały rynkowe tych walut cyfrowych. Będziesz musiał mieć oko na wszystko, co wydaje się nieprofesjonalne lub nieetyczne.

Pomimo tych obaw, nie możesz się pomylić z inwestowaniem w Ethereum. Podczas gdy jest to już topowa kryptowaluta, może nawet wyprzedzić Bitcoina w ciągu najbliższych kilku lat. A jeśli jesteś inteligentny, możesz nawet zainwestować w tę kryptowalutę, zanim jej kapitalizacja rynkowa uderzy w 20 miliardów dolarów. Tak długo, jak będziesz cierpliwy, osiągniesz zysk. Ale powinieneś wiedzieć, że inwestowanie w Ethereum teraz to świetny sposób na wykorzystanie najnowszego trendu i zmaksymalizowanie swoich zysków.

Cardano

Chociaż nie jest to najłatwiejsza kryptowaluta do kupienia, Cardano jest najbardziej obiecująca. Jej nowe funkcje inteligentnych kontraktów są w stanie doładować jej wzrost w najbliższych miesiącach. W przeciwieństwie do Bitcoina, wartość Cardano nigdy nie wahała się tak dramatycznie jak ostatnio. Jego rozwój przebiega w pięciu etapach: fundament, decentralizacja, inteligentne kontrakty, skalowalność i zarządzanie. Funkcjonalność inteligentnych kontraktów została po raz pierwszy wdrożona we wrześniu 2017 roku, co może doładować jej wzrost w najbliższych miesiącach. Deweloperzy wkrótce będą mogli budować zdecentralizowane aplikacje i produkty finansowe na platformie Cardano.

Chociaż istnieje kilka opcji zakupu Cardano, nie wszystkie giełdy oferują tę opcję. Najlepszym sposobem na jego zakup jest handel istniejącymi kryptowalutami. W ten sposób można zdywersyfikować posiadane kryptowaluty i zmniejszyć koszty konwersji. Należy jednak pamiętać, że kryptowaluty mają znacznie większą zmienność niż gotówka. Dlatego ważne jest, aby ściśle monitorować rynek przed zainwestowaniem w jakąkolwiek kryptowalutę. W ten sposób będziesz w stanie przekonwertować swoje zyski i straty na Cardano.

Choć niektórzy inwestorzy mogą być ostrożni w stosunku do Cardano, jest to jedna z najpopularniejszych kryptowalut i osiągnęła 10 miliardów dolarów w kapitale rynkowym w ciągu trzech lat. Jego cena szybko rośnie, a analitycy uważają, że może podwoić wartość w tym roku. Należy jednak pamiętać, że należy inwestować w stabilną kryptowalutę na długi czas. Cardano wykorzystuje protokół proof-of-stake, w przeciwieństwie do Ethereum, który polega na proof-of-work do weryfikacji transakcji. W rezultacie jest szybszy, tańszy i bardziej energooszczędny niż Ethereum.

Inna obiecująca kryptowaluta, w którą warto teraz zainwestować, to SAND. The Sandbox nawiązał współpracę z głównymi firmami w metaverse, w tym Chain Games, SumoTex i Blockopedia. The Sandbox był początkowo znany z projektów mobilnych i PC, ale rozszerzył swoją uwagę na metaverse. Została również ściśle powiązana z Decentraland i jest popularnym tokenem odbicia dla pasywnego dochodu.

Przy wyborze, w którą kryptowalutę zainwestować, rozważ jej pułap rynkowy i adopcję. Jeśli ma powszechną adopcję, jest bardziej niezawodny i będzie oferował więcej możliwości zysku. Oznacza to, że jest bardziej prawdopodobne, że zostanie przyjęty przez rynki głównego nurtu. Monety, które mają więcej adopcji są zazwyczaj bardziej stabilne niż te z cienką płynnością. Bitcoin, Dogecoin i Cardano są najbardziej popularne i szeroko akceptowane. Wszystkie te czynniki są ważne przy wyborze odpowiedniej kryptowaluty do inwestowania.

Oprócz bycia najlepszą kryptowalutą do inwestowania w tej chwili, IOTA jest również jedną z najlepszych kryptowalut dla internetu rzeczy. Ta kryptowaluta wykorzystuje stablecoiny do zasilania globalnych systemów płatności. Jego innowacyjny charakter, solidne fundamenty technologiczne i pasjonująca społeczność sprawiają, że jest to jedna z najlepszych kryptowalut do inwestowania w tej chwili. Jej cena może osiągnąć 100 dolarów do 2022 roku, ale nie dotrze tam dopiero po osiągnięciu szczytu.

Terra

Obecny zjazd ceny Etheru zszokował wielu inwestorów, ale rynek kryptowalut powoli się odradza. Pomimo niskiej wartości, inwestorzy rozważają teraz inne opcje. Oprócz Terra, inwestorzy rozważają teraz wykładniczo rosnący Ether, który może być lepszą inwestycją niż ten pierwszy. Tymczasem Ether 2.0 również wywołuje poruszenie, ponieważ jest to kolejna aktualizacja waluty Ethereum.

Oprócz wzrostu cen, token LUNA firmy Terra wykazał swoją użyteczność i odporność. W styczniu 2018 roku, gdy pękła bańka kryptowalutowa, powstała Terra i od tego czasu obserwuje stały wzrost wartości. W ciągu ostatniego roku moneta umocniła się o ponad 1000%. Projekt zdobył już zaufanie inwestorów z Binance, OKEx i Huobi. W swoim ICO w zeszłym roku firma zebrała 32 miliony dolarów. W momencie pisania, kapitalizacja rynkowa Terra wynosi obecnie ponad 2,8 miliarda dolarów.

Cena Terra jest również zależna od szerszego rynku kryptowalut. Jednak token LUNA został wprowadzony na rynek za pośrednictwem ICO w lutym 2019 r., W cenie 0,8 USD za token. Firma pitched się jako rozwiązanie problemu adopcji kryptowalut w głównym nurcie. Pomimo hype’u, Terra spotkała się z chłodnym przyjęciem w kryptowalucie. Zgłosiła niewielkie zainteresowanie inwestorów w ciągu następnych kilku lat, a liczba nowych portfeli Terra, które otrzymała, była wyjątkowo niska.

Oprócz aprecjacji ceny, stablecoin Terra przyciągnął uwagę inwestorów kryptowalutowych. Obecnie jest on wyceniany powyżej swojej docelowej waluty fiat, ale cena TerraUSD może spaść poniżej niej. W takim przypadku TerraUSD może zostać spalona, aby zwiększyć podaż Luny, która jest głównym źródłem stabilności dla stablecoina Terra. Kolejną zaletą tej kryptowaluty jest jej potencjał do przyjęcia w różnych tradycyjnych aplikacjach finansowych.

Inwestorzy powinni pamiętać, że chociaż giełda nie jest tradycyjnym bankiem, oferuje łatwy dostęp do szerokiej gamy kryptowalut. Inwestorzy mogą kupić Terra Luna lub sprzedać ją na eToro. Jedyną różnicą jest to, że eToro nie ma tradycyjnego konta bankowego; jest to portfel. Użytkownicy mogą kupować LUNA i inne kryptowaluty bezpośrednio na platformie.

Jeśli rozważasz Terra, powinieneś pamiętać, że jest to algorytmiczny stablecoin, co oznacza, że płatności dokonywane na Terra nie zmieniają się wraz z rynkiem. Jako taki, będziesz w stanie ograniczyć ryzyko inwestowania w zmienną kryptowalutę, jednocześnie zyskując wszystkie korzyści płynące ze zdecentralizowanego systemu płatności. Jak również, Terra działa na Cosmos blockchain, który ma wiele zalet operacyjnych w porównaniu z siecią Ethereum.

Możesz również polubić…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *