Jak nauczyć się języka niemieckiego?

Jak nauczyć się języka niemieckiego?
Jak nauczyć się języka niemieckiego?

Jeśli jesteś ciekawy jak nauczyć się języka niemieckiego, to trafiłeś we właściwe miejsce. Ten artykuł obejmuje wszystkie podstawy, które musisz wiedzieć o nauce języka niemieckiego. Czytaj dalej, aby dowiedzieć się o gramatyce, słownictwie, wymowie i pisaniu. Już wkrótce poczujesz się swobodnie mówiąc i rozumiejąc język niemiecki. Poniżej znajdują się najważniejsze wskazówki i porady, które pomogą Ci rozpocząć naukę. Jeśli poważnie myślisz o nauce niemieckiego, zastosuj się do tych wskazówek i trików, aby osiągnąć sukces.

Gramatyka

Nie ma jednego sposobu na naukę gramatyki niemieckiej, ale istnieją pewne proste zasady, które mogą pomóc Ci opanować język. W przypadku prostego pytania, odpowiedź może być albo tak, albo nie. Jeśli nie masz pewności co do konkretnej zasady, zapytaj swojego nauczyciela lub nauczyciela niemieckiego. Nigdy nie próbuj wkuwać informacji bez ich zrozumienia. Najlepszym sposobem na nauczenie się gramatyki niemieckiej jest praktyka w używaniu jej do skutecznego wyrażania siebie.

Aby nauczyć się gramatyki niemieckiej, musisz znać płeć rzeczowników. W przeciwieństwie do angielskiego, niemieckie rzeczowniki są albo męskie, albo żeńskie, rozróżnienie następuje przez artykuły, których używają. Chociaż możesz nie potrzebować znać tego rozróżnienia na początku, nauka na wczesnym etapie może być przydatna. Rzeczowniki w języku niemieckim, takie jak Twój stół, są rodzaju męskiego, żeńskiego lub nijakiego. Musisz również nauczyć się, że kubki są rodzaju żeńskiego, ale nie odwrotnie.

Innym kluczowym punktem do zapamiętania jest płeć rzeczowników. Niemieckie rzeczowniki są męskie i żeńskie, ale mają oddzielne płci. Rzeczowniki zakończone na -chen lub -il są zawsze nijakie. Kiedy zdecydujesz się na płeć swojego przedmiotu, ważne jest, abyś nauczył się używać rodzajników określonych i nieokreślonych, jak również końcówek przymiotników. Rozumiejąc, jak działa każda z tych części mowy, możesz używać ich poprawnie w swoich zdaniach.

Istnieje wiele sposobów na użycie przyimków w zdaniach. Możesz zapożyczyć angielskie pomysły i zwroty, gdy nie jesteś pewien niemieckiego tłumaczenia. Aby użyć przyimków w swoich zdaniach, możesz użyć angielskiego przyimka „-en”. Ta zasada może pomóc Ci w opanowaniu struktury zdań i kilku innych trudnych aspektów niemieckiej gramatyki. Jednakże, musisz być świadomy częstych błędów, których należy unikać. Nieprawidłowe przyimki mogą być ogromnym utrudnieniem podczas nauki języka.

Inną zasadą przy nauce gramatyki niemieckiej jest poznanie prawidłowej kolejności słów. W przeciwieństwie do angielskiego, niemieckie zdania są pisane z ustaloną kolejnością słów. Oznacza to, że wszystkie części mowy mają swoje miejsce i nie mogą być przestawiane ze względu na kolejność słów. Jeśli chcesz zrozumieć niemieckie zdania, powinieneś codziennie ćwiczyć. Z czasem i praktyką właściwy szyk wyrazów znajdzie się na swoim miejscu. Ta zasada jest niezbędna do zrozumienia i wyrażenia swojego przekazu. Możesz również nauczyć się niemieckiej terminologii i zwrotów.

Słownictwo

Jeśli chcesz nauczyć się mówić po niemiecku, powinieneś spróbować zidentyfikować wspólne słowa i zwroty, z którymi spotykasz się w codziennych rozmowach. Często osoby rozmawiające po niemiecku będą poruszać tematy związane ze swoimi zainteresowaniami. Posiadanie zainteresowania szachami lub kulturystyką pozwoli Ci na poznanie określeń dotyczących tych tematów. Ponadto osoby, które wykonują zawód związany z codzienną komunikacją, będą rozmawiać na te tematy. Tak więc nauka słownictwa związanego z tymi zainteresowaniami jest świetnym sposobem na poznanie nowych ludzi i lepsze poznanie języka.

Innym sposobem na poprawę słownictwa jest znalezienie ćwiczeń związanych z przedmiotem, którego się uczysz. Istnieje kilka stron internetowych oferujących ćwiczenia słownictwa dla różnych obszarów tematycznych, w tym muzyki, sztuki i sportu. Jeśli jesteś miłośnikiem muzyki, możesz nauczyć się słówek dotyczących konkretnych instrumentów i gatunków. Pomoże Ci to zrozumieć, o czym mówią Niemcy i sprawi, że zainteresują się również Twoimi zainteresowaniami. Możesz również znaleźć kilka przydatnych zwrotów i wyrażeń, aby opisać hobby w języku niemieckim.

Dla szybkiej nauki możesz użyć aplikacji, która sprawia, że jest to zabawa. Istnieje wiele opcji dostępnych do nauki nowego słownictwa, od flashcards do urządzeń mnemotechnicznych. Istnieje wiele programów, w tym Duolingo i Anki. Anki wykorzystuje algorytm zwany Spaced Repetition, aby pomóc Ci zachować informacje na dłużej. Możesz ustawić liczbę razy, które będziesz przeglądać karty każdego dnia. Ustawiając dzienną liczbę słów, możesz określić, jak długo potrwa nauka niemieckiego słownictwa.

Chociaż może się wydawać, że potrzebujesz dużego zasobu słownictwa, aby dobrze komunikować się po niemiecku, nie jest konieczne, aby znać wszystko, co dzieje się w języku. Kilka słów wystarczy, aby przebrnąć przez cały dzień. Niemiecki ma wiele wspólnych słów z angielskim i można się dogadać, używając tylko garstki z nich. Kluczem jest znalezienie native speakera języka niemieckiego i konwersacja z nim. W ten sposób poznasz przydatne słowa i zwroty oraz poszerzysz swoją listę słownictwa.

Pronunciation

Podczas mówienia po niemiecku, twój głos zrobi różnicę. Musisz nauczyć się poprawnie wymawiać każdą literę i dźwięk. Ponadto musisz zrozumieć znaczenie niepodzielnych przedrostków. Wiele niemieckich słów jest długich i ma wtórny akcent. To może utrudnić określenie, co należy podkreślić. Na przykład „restauracja” brzmi jak resto’ra. Z tego powodu powinieneś zawsze słuchać kogoś mówiącego w danym języku, zanim spróbujesz nauczyć się go sam.

Musisz również pamiętać, że umlauted znak w języku niemieckim jest wymawiany jak 'ai’ w języku angielskim. Możesz usłyszeć umlauted 'e’ w słowie 'oil’, ale w języku niemieckim brzmi to jak mieszanka a i e. Jeśli nie jesteś pewien jak wymawiać eu, możesz spojrzeć na przykład poniżej. Słowo eu brzmi jak 'ee’ w języku angielskim i francuskim.

Niemiecka wymowa 'h’ jest podobna do angielskiej. Użytkownicy języka angielskiego muszą ćwiczyć i uczyć się wymowy, zanim opanują język. Nauka niemieckiej wymowy jest łatwiejsza niż angielskiej, więc opanowanie jej nie zajmie Ci zbyt wiele czasu. Dźwięk „ch” jest również używany w angielskich słowach, takich jak „loch”.

W języku niemieckim litera „r” jest wymawiana inaczej w zależności od tego, gdzie pojawia się w słowie. W północnych Niemczech, końcowe R jest wymawiane jak „t” w języku angielskim, podczas gdy południowi Niemcy mają tendencję do wymawiania go z trylem języka. Na przykład, jeśli słowo „schuler” kończy się na „sch”, po niemiecku powiemy „schüler”.

Oprócz rozpoznawania liter niemieckiego alfabetu, powinieneś ćwiczyć dźwięki, słuchając niemieckiego alfabetu. Identyfikując usłyszane dźwięki, będziesz pewniej mówił i słuchał. Możesz również nagrać siebie czytającego niemieckie słowa. Do ćwiczenia możesz wykorzystać technikę „Piosenki alfabetycznej”. Możesz również poprosić niemieckiego nauczyciela lub partnera w tandemie, aby przeliterował dla Ciebie słowo. Oni mogą ocenić Twoją znajomość poszczególnych liter i słów i będą wiedzieć, czy są one wymawiane poprawnie, czy nie.

Ostatnie „ig” w języku niemieckim wymawia się po angielsku jako „dig”. Jednak nie wymawia się go tak w języku angielskim z powodu frykatywy 'o’. Dlatego powinieneś upewnić się, że twoje końcowe 'ig’ jest w prawidłowej pozycji. To pomoże Ci rozróżnić niemieckie i angielskie słowa. Istnieje wiele wzorów i zasad dotyczących wymowy słów w języku niemieckim. Tak więc, następnym razem, gdy będziesz się uczyć języka, pamiętaj, że ważne jest, aby wiedzieć, jak prawidłowo wymawiać niemieckie słowa!

Pisanie

Między językiem niemieckim a angielskim istnieją pewne wyraźne różnice. Występują tu cząstki modalne, takie jak „my”, „oni” i podobna forma liczby mnogiej, a także wiele różnych rodzajów tekstów. Użycie cząstek modalnych różni się również w zależności od rodzaju tekstu: artykuły naukowe prawie nigdy nie używają zaimka osobowego „I”, podczas gdy romans będzie miał więcej przymiotników. Instrukcja obsługi odkurzacza będzie napisana inaczej niż sprawozdanie z wydarzenia sportowego.

Kluczowym elementem języka niemieckiego jest jego funkcja socjolingwistyczna. W przeciwieństwie do języka mówionego, niemiecki pisany jest używany przede wszystkim przez osoby o wyższym statusie socjoekonomicznym. Mimo jego znaczenia jako narzędzia komunikacyjnego, co siódmy Niemiec jest funkcjonalnym analfabetą. Dlatego też pisanie w tym języku wymaga przejścia pewnych filtrów społecznych przed jego użyciem. Dzieje się tak dlatego, że użycie języka niemieckiego w piśmie służy do określenia statusu społecznego, jak również statusu społecznego i politycznego piszącego.

Możesz również polubić…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *